SOMEBYMI Propolis B5 Glow Barrier Calming Oil To Foam 120ml

Original price was: 1,350ден.Current price is: 1,283ден.

Опис

Масло и пена – Два чекори за чистење одеднаш, еден производ за двојно чистење. По нанесување на сува кожа делува како маслен чистач. Со додавање на млака вода се претвора во богата пена и ефикасно ги остранува сите нечистотии од кожата. Темелно ги отстранува нечистотиите на порите, шминката само со едно чистење.

Производ богат со состојки добиени од природно потекло како што се овес, кокос и јаболко за темелно, длабоко чистење.

Исто така, збогатен со состојката Truecica™ на SOME BY MI која ја смирува кожата.

Ја остава вашата кожа заштитена и негувана благодарение на инфузијата од прополис и Б5.

Содржината на прополис е совршено решение за проблеми со чувствителна кожа. Ја освежува и смирува без чувство на затегнување и пресушување на кожата.

115.000 ppm на PROPANTHENOL™ што го дополнува блескавиот изглед на кожата.

Производот е наменет за:

– Оние кои сакаат едноставно чистење во само еден чекор

– Оние кои сакаат да имаат сјајна кожа

– Оние со оштетувања на кожната бариера поради чувствителна проблематична кожа

– Оние кои чија кожа станува чувствителна на ситни дразби

– Оние кои чија кожа лесно се иритира и воспалува

– Оние со кожа која станува многу сува после чистење

Начин на употреба

ЧЕКОР 01 → Нанесете соодветна количина на сувото лице и нежно масирајте за да се раствори шминката.

ЧЕКОР 02 → Нанесете со рака малку млака вода за да создадете богата пена и нежно исчистете ја со кружни движења.

ЧЕКОР 03 → Темелно исплакнете со млака вода.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Propolis Extract(11.4 %), Coco-Betaine, Glycerin, Honey Extract, Potassium Cocoate, Canola Oil, Potassium Cocoyl Glycinate, Acrylates Copolymer, Propanediol, Polyglyceryl-4 Caprate, Sodium Chloride, 1,2-Hexanediol, Panthenol(1,000 ppm), Honey, Royal Jelly Extract, Ceramide NP, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Artemisia Capillaris Extract, Centella Asiatica Extract, Centella Asiatica Oil, Asiatic Acid, Asiaticoside, Madecassic Acid, Madecassoside, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Saponaria Officinalis Leaf Extract, Quillaja Saponaria Bark Extract, Sapindus Mukorossi Fruit Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Portulaca Oleracea Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Glycolipids, Phytosphingosine, Sodium Cocoyl Glycinate, Sodium Cocoyl Apple Amino Acids, Potassium Cocoyl Hydrolyzed Oat Protein, Babassuamidopropyl Betaine, Coco-glucoside, Potassium Stearate, Potassium Myristate, Tromethamine, Sodium Surfactin, Glyceryl Laurate, Hydrogenated Lecithin, Erythritol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Caprylate, Sodium Benzoate, Pentylene Glycol, CI 17200, CI 19140, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Disodium EDTA, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.