SKIN1004 Madagascar Centella Ampoule Foam 125ml

983ден

Опис
Формулиран со сода бикарбона за длабинско чистење и 84% екстракт од цика од Мадагаскар за смирувачки и хидратантни придобивки, овој чистач со пена темелно ја ослободува кожата од нечистотии и нечистотии оставајќи мека и мазна завршница. Додадените ботанички состојки, вклучително и природно добиено кокосово масло, обезбедуваат дополнителна исхрана. Сите употребени состојки се сертифицирани со EWG, што го прави овој чистач погоден за чувствителна кожа.
Придобивки:
• Содржи 84% екстракт од Centella Asiatica за смирување и хидратација на иритираната кожа.
• Ги чисти порите и ги отстранува нечистотиите од кожата со природно средство за чистење сода бикарбона.
• Обезбедува благо чистење со природно добиено кокосово масло кое ја хидрира кожата.
• Содржи EWG состојки со зелена оцена, што значи дека производот е погоден за употреба на чувствителна кожа.
Пакување: 125ml
Начин на употреба
1. Земете соодветна количина, нанесете на лицето и масирајте со кружни движења за чистење.
2. Исплакнете со млака вода.

Опис

Состојки
Centella Asiatica Extract, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerine, Purified Water, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Coco-Betaine, Poteassium Cocoyl Glycinate, 1,2-Hexanediol, Sodium Chloride, Potassium Cocoate, Potassium Benzoate, Polyquaternium-67, Citric Acid, Dextrin, Sodium Bicarbonate, Cacao Extract, Disodium EDTA, Sodium Acetate, Butylene Glycol, Coptis Chinensis Root Extract, Sodium Hyaluronate, Eclipta Extact, Coccinia Indica Fruit Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.