THE FACE SHOP – Rice Water Bright Cleansing Cream 200ml

Original price was: 710ден.Current price is: 532ден.

Крем за чистење со екстракт од ориз кој делува на отстранување на шминката покрај тоа што ја навлажнува и осветлува кожата, погоден за нормална или сува кожа.

Придобивки:

  • Богата хидратација и храна за светла и чиста кожа.
  • Темелно ја отстранува нечистотијата и шминката.

Пакување: 200ml

Начин на употреба:

  1. Земете соодветна количина и нанесете на суво лице и нежно масирајте.
  2. Измијте го лицето со топла вода користејќи пена за чистење.

 

Опис

Состојки

Purified Water, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, PEG-8, Dipropylene Glycol, Dicaprylyl Ether, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, PPG-26-Buteth-26, Caprylic/Capric Glycerides, Methylparaben, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyacrylamide, Lithium Magnesium Sodium Silicate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Cetearyl Sulfate, C13-14 Isoparaffin, Potassium Hydroxide, Laureth-7, Disodium EDTA, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil(100 ppm), Dextrin, Butylene Glycol, Caramel, 1,2-Hexanediol, Tocopherol, Oryza Sativa (Rice) Extract(2.2 ppm), Phenoxyethanol, Saponaria Officinalis Leaf/Root Extract, Fragrance, Hexyl Cinnamal

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.