TONYMOLY Kiss Kiss Lovely Lip Patch

Original price was: 150ден.Current price is: 129ден.

Опис:

Оваа лепенка за усни содржи состојки кои интензивно ја хидрираат и потхрануваат кожата на усните. После нанесување, за само неколку минути ќе ги почувствувате вашите усни меки и хидрирани. Збогатена со екстракт од витамин Ц, јагода и боровинки. Оваа хидрогел лепенка, содржи серум кој ги навлажнува, хидрира и освежува вашите усни, оставајќи ги меки и мазни.

Клучни состојки:
Колаген – ја поддржува структурата и еластичноста на кожата.
Екстракт од хамамелис – ја хидрира кожата и ја заклучува хидратацијата,  спречувајќи го испарувањето на водата.

Начин на употреба: По чистењето и тонирањето, извадете ја лепенката од пакувањето и ставете ја на усните 20 минути.
Отстранете ја лепенката и тапкајте ја преостанатата есенција додека не се апсорбира целосно.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Chondrus Crispsus (Carrageenan), Butylene Glycol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Ceratonia Siliqua Gum, Agar, Methylparaben, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Arctostaphylos Uv A Ursi Leaf Extract, Ci 16185, Sodium Citrate, Dipotassium Glycyrrhizate, Benzophenone-4, Hydrolyzed Collagen, Flavor

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.