TONYMOLY Wonder Ceramide Mocchi Toner 500ml

Original price was: 999ден.Current price is: 863ден.

Wonder Ceramide Mocchi Toner на TONYMOLY е хидратантен тонер кој ја обновува и храни иритираната, сува и дехидрирана кожа, ја прави поцврста и поздрава. Формулиран со церамиди коија зајакнуваат бариерата на кожата, а состојките се оценети EWG GREEN. Овој тонер е нежен со многу пријатна текстура, не содржи алкохол, хипоалергичен и обезбедува дневна нега која помага во зајакнување, хидрирање и заштита на кожата правејќи ја мазна, сјајна и полна. Погоден е за употреба кај сите типови на кожа. Хранливите церамиди делуваат длабоко во кожата за подолготрајна хидратација и повеќе трансформативни резултати. Витаминот Б и хијалуронската киселина обезбедуваат дополнителен извор на хидратација, така што кожата изгледа посилно и поздраво по секоја употреба.

Начин на употреба: После чистење на лицето нанесете со дланките умерена количина и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 500ml

Опис

Состојки:

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Phenyl Trimethicone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Styrene/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Centella Asiatica Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Caprylic/Capric Triglyceride, Allantoin, Hydrogenated Lecithin, Propanediol, Panthenol, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide NP(5,000 ppb), Sodium Hyaluronate, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Disodium EDTA, Linalool, Limonene

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.