ANUA Heartleaf Pore Control Cleansing Oil 200ml

1,340ден

Придобивки:

  • Благ отстранувач на шминка кој помага да се исчистат нечистотиите во порите.
  • Некомедогена формула која е погодна за кожа склона кон акни.
  • Лесна формула која не ги блокира порите.
  • Ја одржува кожата хидрирана по чистењето.

Начин на употреба:

  1. Нанесете го маслото за чистење на дланките и масирајте го на сува кожа.
  2. Додадете малку вода за да се емулгира додека масирате.
  3. Исплакнете темелно со млака вода.

На залиха

Опис

Состојки:

Ethylhexyl Palmitate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Sorbitan Sesquioleate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyl Avocadate, Fragrance, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Tocopherol, Melia Azadirachta Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Corallina Officinalis Extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Ocimum Sanctum Leaf Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.