APLB Glutathione Niacinamide Facial Cleanser 80ml

Original price was: 750ден.Current price is: 697ден.

Пена за чистење на лице која содржи глутатион, ниацинамид, хидролизиран колаген и сквалан. Состојки кои помагаат да се подобри еластичноста на кожата кои исто така и ја осветлуваат. Екстрактот од Centella asiatica ја смирува кожата. Се пени во густи меурчиња за темелно чистење без да ја отстрани влагата од кожата. Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.

Придобивки:

  • Пена за чистење на лице која помага темелно да се отстранат нечистотиите од кожата со ефект на длабинско чистење.
  • Збогатена со Глутатион Ниацинамид и Centella Asiatica за зголемување на еластичноста на кожата притоа ја смирува иритираната кожа.
  • Ја одржува кожата хидрирана дури и по чистењето со зајакнување на бариерата за влажност на кожата.
  • Ја ревитализира и осветлува безживотната кожа овозможувајќи и здрав и свеж тен.
  • Производот е оценет со EWG зелена оцена со докажан и поминат Тест за иритација на кожа, погоден за чувствителна кожа.
  • Патентирани состојки: LLIPO GLUTA NIAC CEN™ 31,3% (глутатион 1.000 ppm, Ниацинамид 20.000 ppm, екстракт од Centella Asiatica 29,2%), во комбинација со Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid). Патентираните состојки кои го прават врвен производ кој обезбедува богатa храна и длабока влажност на кожата, правејќи ја свежа, хидрирана и полна со живост.

Пакување: 80ml
Начин на употреба:

  1.  Земете соодветна количина и направете пена.
  2.  Масирајте го лицето и исплакнете темелно со млака вода.

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Stearic Acid, Centella Asiatica Extract (8.4%), Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Myristic Acid, 1,2-Hexanediol, Glycol Distearate, Coco-glucoside, Potassium Cocoyl Glycinate, Sorbitan Olivate, Glutathione (1,000ppm), Beeswax, Niacinamide (1,000ppm), Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Polysorbate 60, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Butylene Glycol, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Dipropylene Glycol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane, Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Xanthan Gum

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.