APLB Salicylic Acid BHA Arbutin Ampoule Serum 40ml

Original price was: 1,200ден.Current price is: 1,116ден.

Формулирана со салицилна киселина, арбутин и екстракт од centella asiatica, оваа ексфолирачка ампула ја ревитализира и смирува кожата притоа ги чисти порите. Во формулата е додаден хидролизиран колаген, што овозможува оваа ампула да ја прави кожата цврста и еластична. Не содржи девет потенцијално иритирачки состојки, вклучувајќи вештачки мириси и бои. Погодна за чувствителна кожа.

Придобивки:

  • Серум кој содржи 29,6% Salicylic Arbut CEN.
  • Патентирани состојки: SALICYLIC ARBUT CEN™ 20.9% (Salicylic acid BHA 100ppm, Arbutin 200ppm, Centella Asiatica Extract 29,6.%) во комбинација со Centella 3x Complex™.
  • Патентираните состојки го прават премиум производ кој обезбедува богата храна за кожата и длабока хидратација.

Пакување: 40ml

Начин на употреба:

После употреба на тонер, нанесете умерена количина на лицето од внатрешната кон надворешната страна по текстурата на кожата.

 

Опис

Состојки:

Water, Centella Asiatica Extract (29.6%), Butylene Glycol, Propanediol, Glycerin, Diethoxyethyl Succinate, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydroxyacetophenone, Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Trideceth-10, Cellulose Gum, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Arbutin (200ppm), Citric Acid, Xanthan Gum, Inulin, Cellulose, Glucose, Fructose, Dipotassium Glycyrrhizate, Salicylic Acid (100ppm), Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Dipropylene Glycol, Sodium Citrate, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.