APLB Snail Mucin Ginseng Ampoule Serum 40ml

Original price was: 1,300ден.Current price is: 1,235ден.

Серум со слуз од полжав и женшен / SNAIL MU GIN CEN™ 39.2% (филтрат од слуз од полжав 5000 ppm, екстракт од корен од женшен 2,000 ppm, вода од лист Centella Asiatica 38,5%), во комбинација со состојките на Centella 3x претставува премиум серум во ампула кој обезбедува богата исхрана и длабока влажност на кожата, правејќи ја енергична и хидрирана.
Слуз од полжав: Муцинот е комбинација од хондроитин, колаген и еластин кои ја хидрираат и одржуваат кожата влажна, која под влијание на надворешната средина ја губи влажноста.Со едноставна апликација, може брзо да се апсорбира без чувство на лепливост и без да ја иритира и најчувствителната кожа.
Антиоксидантна заштита: Состојките на женшенот се полни со антиоксиданси кои помагаат во неутрализирање на штетните слободни радикали, заштитувајќи ја вашата кожа од негативни влијанија од околината и предвремено стареење.
Комплекс Centella 3X: Следниве компоненти мадекаска киселина, азијатикозид и азијатска киселина потекнуваат од лист нареч

Опис

Water, Centella Asiatica Leaf Water (38.5%), Butylene Glycol, Propanediol, Glycerin, Diethoxyethyl Succinate, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Snail Secretion Filtrate (5,000ppm), Panax Ginseng Root Extract (2,000ppm), Sodium Polyacrylate, Sodium Citrate, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydroxyacetophenone, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Trideceth-10, Cellulose Gum, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Citric Acid, Xanthan Gum, Inulin, Cellulose, Glucose, Fructose, Dipotassium Glycyrrhizate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.