APLB Salicylic Acid BHA Arbutin Facial Toner 160ml

Original price was: 990ден.Current price is: 643ден.

Тонер кој е формулиран со салицилна киселина ја ревитализира безживотна кожа со проширени пори. Формулиран со centella asiatica и арбутин, тонерот ја хидрира кожата и ја смирува иритацијата. Содржи екстракт од чајно дрво, сквалан и екстракт од овошје од витаминско дрво за да го подобри сјајот и текстурата на кожата и да обезбеди нега на порите.

Придобивки:

  • Тонер кој содржи 13,5% Salicylic Arbut CEN.
  • Патентирани состојки: SALICYLIC ARBUT CEN™ 20.9% (Salicylic acid BHA 100ppm, Arbutin 200ppm, Centella Asiatica Extract 13.5%) во комбинација со Centella 3x Complex™.
  • Патентираните состојки го прават премиум производ кој обезбедува богата храна за кожата и длабока хидратација.

Пакување: 160ml
Начин на употреба:

  1. После чистење на лицето, нанесете од тонерот со памучна подлога.
  2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, Centella Asiatica Extract (13.5%), Butylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Hydroxyethyl Urea, Allantoin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Salicylic Acid (100ppm), Arbutin (200ppm), Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Squalane, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Trideceth-10, Propanediol, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Styrene/Acrylates Copolymer, Citric Acid, Sodium Citrate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.