BEAUTY OF JOSEON Red Bean Refreshing Pore Mask 140ml

Original price was: 1,560ден.Current price is: 1,404ден.

Измивачка маска која ги минимизира и длабински ги прочистува порите без затегнатост, го контролира производството на себум  и ја прави кожата чиста и мазна а после користењето дава освежувачко и разладувачко чувство. Содржи 30% екстракт од црвен грав и каолин за мазна и чиста кожа. Не содржи вештачки мириси и есенцијални масла.

Начин на употреба

  1. Нанесете ја маската на чиста кожа (избегнувајте го пределот на усните) и оставете да делува некое време за да се исуши.
  2. Добро исплакнете со млака вода.

Пакување: 140мл

Опис

Состојки

Phaseolus Angularis Seed Extract, Glycerin, Kaolin, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Phaseolus Angularis Seed Powder, Hectorite, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Sorbitan Olivate, Cetearyl Olivate, Ultramarines, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Water, Polyisobutene, Pyrus Malus (Apple) Leaf Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Iron Oxide Red (CI 77491), Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Triethoxycaprylylsilane

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.