EYENLIP Centella Skin Resurrection Toner 150ml

Original price was: 899ден.Current price is: 791ден.

Опис

Тонерот за нега од цика содржи вода од лист Centella Asiatica, екстракт од Centella Asiatica, 4 активни состојки на Centella Asiatica.

Содржи PHA состојка која ја смирува и хидрира кожата.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Откако ќе го измиете лицето ставетете тонер на памучна подлога или само со раце и нанесете по површината на кожата. Тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки

Water, Centella Asiatica Leaf Water (120,000ppm), Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, C12-14 Pareth-12, Panthenol, Carbomer, Arginine, Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Gluconolactone, Centella Asiatica Extract (1ppm), Centella Asiatica Leaf Extract (1ppm), Centella Asiatica Root Extract (1ppm), Asiatic Acid, Asiaticoside, Acetyl Hexapeptide-8, Madecassic Acid, Madecassoside, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.