COSRX Hyaluronic Hydra intensive cream 100ml

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,266ден.

Опис

Предности:

  • Хидратантна крема збогатена со хијалуронска киселина, нежно се нанесува, овозможува интензивна хидратација, без иритирање на кожата.
  • Смирува и потхранува
  • Обезбедува еластичност
  • Формира влажна бариера на кожата

Овој интензивно хидрантен крем ја зголемува содржината на влага во кожата и ја задржува внатре, заштитувајќи ја вашата кожа од понатамошно губење на влажноста, додека ја балансира содржината на вода и маснотии во вашата кожа. Со масло од волчји трн обезбедува хранливи витамини и амино киселини, тој е одличен антиоксидант кој помага да се обноват клетките и да се забават знаците на стареење.

Во комбинација со клучниот хидратор, хијалуронската киселина, овој навлажнувач е во состојба да ви даде висока доза на влага, во крем што се впива во вашата кожа, така што никогаш нема да ја чувствувате тешко на лицето како да носите дебел слој од кремата.

Одличен е за сува до нормална кожа.

Начин на употреба:

Секое утро и вечер, нанесете умерена количина на лицето користејќи ги врвовите на прстите и нежно тапкајте за апсорпција.

Пакување: 100 ml

Нема на залиха

Опис

Состојки

Hippophae Rhamnoides Water, Glycerin, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Betaine, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Arginine, Panthenol, Dimethicone, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Allantoin, Xanthan Gum, Ethyl Hexandiol.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.