MISSHA Premium Cica Aloe Soothing Gel 300ml

Original price was: 399ден.Current price is: 339ден.

Опис

MISSHA Premium Cica Aloe Soothing Gel е смирувачки гел формулиран со  хидрирачки ​алое и смирувачки екстракт од Centella Asiatica, ја навлажнува и ја смирува иритираната кожа (содржи 95% CICA комплекс од алое).

Предности:

95% од комплекс CICA алое.

По нанесувањето на кожата драстично ја зголемува влажноста на кожата и обезбедува смирувачки и разладувачки ефект.

Технологијата за гелирање на MISSHA овозможува  производот брзо да се апсорбира во кожата.

Погоден за сите типови кожа бидејќи е направен со благи состојки.

Мултифункционален смирувачки гел може да се користи на лице, нозе и коса.

Начин на употреба

Нежно нанесете го на лицето и телото каде што чувствувате сувост.

Пакување 300ml

Нема на залиха

Опис

Состојки

Aloe Barbadensis Leaf Juice (95%), Ethanol, Glacier Water, Saussurea Involucrata Extract, Ice Plant Extract, Menthyl Ethylamido Oxalate, Rhodiola Rosea Root Extract, Psidium Guajava Leaf Extract, Cinchona Succirubra Bark Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Abronia Villosa Leaf Extract, Polyglutamic Acid, Dioscorea Japonica Root Extract, Aloe Vera Leaf/Sucrose Ferment Filtrate, Water, Dipropylene Glycol, Allantoin, Glycerin, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Sodium Hyaluronate, Cladosiphon Okamuranus Extract, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Glyceryl Polyacrylate, C12-14 Hydroxyalkyl Maltitol Ether, Ethylhexyl Glycerin, Hydrolyzed Corn Starch, Triethanolamine, Carbomer, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Beta-Glucan, 1,2-Hexanediol, Sucrose, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.