EYENLIP Eggplant Pore Cleansing Oil 150ml

Original price was: 946ден.Current price is: 832ден.

Опис

Хипоалергено масло со одлична моќ за чистење кое ја хидрира кожата со екстракт од плодот на модар домат. Маслото за чистење обезбедува хидратација и ја балансира мрсната кожа со патентиран растителен екстракт (ноќниче, корен од Ulmus davidiana, лист од џиновски чемпрес и корен од куџу).

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Откако ќе испумпате 1-2 пати на суви раце, нежно нанесете го на суво лице за да се стопи шминката.

Додадете вода на прстите и масирајте додека содржината не стане бела, а потоа измијте ја со млака вода.

Опис

Состојки

Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/​Capric Triglyceride, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Water, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Butylene Glycol, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, 1 2-Hexanediol, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Biosaccharide Gum-4, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract(0.1Ppm), Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.