EYENLIP AHA & BHA Multi Care Cream & Toner 200ml

Original price was: 1,080ден.Current price is: 950ден.

Опис

Производ за нега на лице 2-во-1 кој ги заменува тонерот и кремот. Нежно ја обвива кожата, обезбедува длабока пенетрација на активните состојки и нивниот интензивен ефект. Овој крем-тоник ја хидрира кожата, ја смирува и омекнува, правејќи ја мазна и свиленкаста. Формулиран е со AHA и BHA киселини кои помагаат во чистење на кожата од мртвите клетки кои ги затнуваат порите и лојните канали, а со тоа предизвикуваат појава на ново воспаление, прекумерна маснотија и други проблеми.

Придобивки:

  • Крем и тонер кој помага да се отстранат мртвите клетки од кожата со екстракти од шеќерна трска и портокал.
  • Ја чисти кожата и помага да се врати нејзината природна pH рамнотежа.
  • Помага во обновување на воспалената кожа со боровинки и салицилна киселина кои додадени во формулата.
  • Има моќно антимикробно, антиинфламаторно дејство кое ги раствора нечистотиите и ја регулира активноста на лојните жлезди.
  • Помага во подобрување на целата состојба на кожата.
  • Оваа комбинација од крем и тонер одлично се впива во кожата.

Пакување: 200ml

Начин на употреба

После чистење на лицето, нанесете соодветна количина и нежно тапкајте за да се впие.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, C14-22 Alcohols, Hydrogenated Polydecene, Polysorbate 60, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, C12-20 Alkyl Glucoside, Isohexadecane, Sodium Polyacrylate, Fragrance, Polysorbate 80, Ethylhexylglycerin, PEG-90M, Adenosine, Citric Acid (400ppm), Sorbitan Oleate, Disodium EDTA, Glucose, Gaultheria Procumbens (Wintergreen) Leaf Extract, Salicylic Acid (9.9 ppm), Lactic Acid (8.8ppm), Butylene Glycol, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Root Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.