EYENLIP Blemish Vita C Squeeze Ampoule 30ml

Original price was: 1,050ден.Current price is: 924ден.

Опис

Витамин Ц ампула која има двојна функција: значително го подобрува и осветлува тeнот на кожата и помага против брчки.
Оваа ампула содржи нежни состојки и брзо се впива, ја хидрира и ја подобрува текстурата на кожата и ја прави кожата чиста и здрава притоа давајќи сјаен тен, намалувајќи ги флеките и црните дамки, ја осветлува хиперпигментацијата од различно потекло, ја освежува безживотната кожа и ја зголемува еластичноста на кожата.

Содржи:
– 12% витамински екстракти кои помагаат за нега на тенот на кожата и и даваат виталност на кожата.
– Витамин Ц и витамин Е кои се користат како природни состојки за избелување
– Екстракт од лимон кој помага за избелување на кожата и се грижи за безживотната кожа
– Комплекс од морков кој се состои од екстракти од морков, пиперка, папаја, и домат- синергија со ниацин кој помага за безбедно избелување и не ја иритира кожата
– Екстракт од каламанси – ја зајакнува бариерата на кожата и има избелувачки ефект. Екстрактот од каламанси содржи 30 пати повеќе витамин Ц, кој на уморната и безживотна кожа и дава енергија и рамномерен и чист тен.
– Седум видови на хијалуронска киселина кои помагаат за полна, здрава, чиста и хидрирана кожа.

Оваа ампула содржи деривати на витамин Ц, па затоа производот е стабилен на светлина и топлина и не е обоен. Содржи и растителни екстракти, кои се ефикасни за безбедно избелување на кожата и подобрување на тенот на кожата без иритации, и ги надополнува недостатоците на конвенционалните витамински ампули.

Принципи на дејство на кожата на чист витамин Ц и деривати на витамин Ц:

Чист витамин Ц може да предизвика реакција на кожата при изложување на сонце.
Чистиот витамин Ц може да пецка кога се нанесува на кожата и може да предизвика интензивирање на флеките кога се изложени на директна сончева светлина.

Дериватите на витамин Ц, предизвикуваат продукција на витамин Ц веднаш по апсорпцијата на кожата. Дериватите на витамин Ц се стабилни на светлина и топлина и може да се користат сигурно без да предизвикаат иритација.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

После тонирање, нанесете умерена количина на кожата и оставете вашата кожа да ја апсорбира ампулата.

Опис

water, hippophae rhamnoides extract, niacinamide, glycerin, 3-O-ethyl ascorbic acid (1,000 ppm), adenosine, butylene glycol, honey extract, dipotassium glycyrrhizate, citrus limon fruit extract, solanum lycopersicum tomato fruit extract, daucus carota sativa root extract, carica Papaya fruit extract, capsicum annuum fruit extract, citrofortunella microcarpa fruit extract, sodium hyaluronate, sodium hyaluronate crosspol ymer, sodium acetylated hyaluronate, potassium hyaluronate, hydroxypropyltrimonium hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Trehalose, Dipropylene Glycol, Hydroxyacetophenone, 1,2-hexanediol, Carbomer, Tromethamine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.