EYENLIP Salicylic Acid Cleansing Foam 150ml

Original price was: 690ден.Current price is: 607ден.

Опис

Пена за чистење со салицилна киселина која е наменета за мрсна кожа и кожа која е склона кон акни. Нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата и го намалува лачењето на себум.

Наменета е за:

 • Кожа склона кон акни.
 • Мрсна кожа со вишок себум.
 • Може да се користи за акни на другите делови од телото (грб, гради).
 • Не ја суши кожата после употреба.
 • Нежно ја чисти кожата дури и за чувствителна кожа.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Нанесете на влажна кожа и нежно масирајте го лицето за да се формира богата пена. Исплакнете со млака вода.

 

Состојки

 • Содржи салицилна киселина – состојка која помага во борбата против акни
 • Сукцинска киселина која овозможува ексфолијација, ги чисти порите и го намалува лачењето на себум.
 • Екстракт од centella asciatica и масло од чајно дрво – состојки кои ја смируваат иритирана и воспалена кожа.
 • Вода од кора од врба – состојка која помага за одржување на влажноста на кожата.
 • Екстракт од charcoral – кој овозможува хидратација и се грижи за порите преку контрола на лачењето на себум.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Glyceryl Stearate, 1,2-Hexanediol, Salicylic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arachidic Acid, Disodium EDTA, Polyquaternium-7, Sodium Benzoate, Charcoal Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Succinic Acid, Centella Asiatica Extract, Salix Alba (Willow) Bark Water, Butylene Glycol, Phenoxyethanol.

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.