EYENLIP Salmon Oil & Peptide Hydrogel Eye Patch 84g (1.4g*60 лепенки)

Original price was: 997ден.Current price is: 877ден.

Опис:

EYENLIP Salmon Oil & Peptide Hydrogel Eye Patch е хидродел лепенка натопена во есенција формулирана од екстракт од масло од лосос и пептиди кои имаат подмладувачки ефект на кожата околу очите. Ја намалува појавата на брчки и фини линии, ги осветлува темните кругови под очите и ја зајакнува кожата.

Придобивки:

  • Ја храни и заздравува кожата, ја зајакнува нејзината површина, ја обновува правејќи ја мазна, цврста и еластична.
  • Го спречува испарувањето на влагата, ја елиминира сувоста, лупењето и предвременото стареење.

Пакување: 60 парчиња

Начин на употреба:

По чистење и тонирање, нанесете ја хидрогел лепенката под очите. Оставете околу 20-40 минути, а потоа отстранете ја хидрогелната лепенка. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Клучни состојки: Carbomer, Allantoin, Glycerin, Ceramide NP, Butylene Glycol

Water, Glycerin, Agar, Hydroxyethyl Urea, Xanthan Gum, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Butylene Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Carrageenan, Carbomer, Allantoin, Methylparaben, Sucrose, Disodium EDTA, Mica, Cl 77492, Titanium Dioxide, Fragrance, Salmon Oil (100ppm), CI 77491, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, 1,2-Hexanediol, Polysorbate20, Phenoxyethanol, Palmitoyl Tripeptide-1 (110 ppb), Palmitoyl Tripeptide-5(110 ppb), Palmitoyl Tetrapeptide-7(105 ppb), Palmitoyl Dipeptide-7(100 ppb), Palmitoyl Hexapeptide-12 (100 ppb), Acetyl hexapeptide-8(50 ppb), Copper Tripeptide-1(50 ppb), Palmitoyl pentapeptide-4(10 ppb

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.