EYENLIP Salmon Oil Revitalizing Toner 150ml

Original price was: 950ден.Current price is: 836ден.

Опис

Придобивки:

  • Тонер кој во својата формула има масло од лосос кој и помага на кожата да се ревитализира и да се подобри еластичноста.
  • Содржи 8 видови на пептиди кои помагаат во измазнување на кожата и церамид NP кој помага во зајакнување на кожната бариера.
  • Помага за избелување на кожата и подобрување на брчките бидејќи содржи ниацинамид и аденозин.
  • Текстура од тип на вода која ја хидрира кожата без да остави чувство на лепливост.

 

Пакување: 150ml

Начин на употреба

После чистење на лицето, нанесете соодветна количина и нежно тапкајте за да се впие.

Опис

Состојки

Water, Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Trehalose, Allantoin, Betaine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Ethyexylglycerin, Adenosine, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrogenated Lecithin, Squalane, Disodium EDTA, Sodium Nitrate, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Salmon Oil (3.5ppm), Cholesterol, Glyoxal, Phytosphingosine, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Hexapeptide-12, Palmitoyl Dipeptide-10, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Nonapeptide-1, Hexapeptide-9, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.