HaruHaru Wonder Black RiceTriple AHA Gentle Cleansing Gel 100ml

Original price was: 730ден.Current price is: 584ден.

Гел чистач за лице со балансирана pH вредност, збогатен со ферментиран црн ориз, екстракт од кора од бамбус, бетаин и глицерин кој по чистењето ја остава кожата навлажнета и хидрирана. Формулата без мирис е надополнета со тројна AHA киселина која овозможува нежен пилинг кој ги отстранува мртвите клетки на кожата и вишокот на себум и ја прави кожата чиста, мека и мазна. Содржи состојки од растително потекло кои помагаат за нежно отстранување на шминката и нечистотиите на кожата без сушење или иритација на кожата. Не содржи штетни состојки, како што се вештачки мириси, силикони, алкохол за сушење.

Пакување: 100ml

Начин на употреба
1. Земете умерено количество на влажни раце и тријте за да се направи пена.
2. Нежно масирајте ја пената на кожата и исплакнете темелно со млака вода.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Coco-Betaine, Sodium Chloride, Pentylene Glycol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Xanthan Gum, Betaine, Potassium Cocoyl Glycinate, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Citric Acid(500ppm), Tartaric Acid (500ppm), Mandelic Acid(500ppm), Oryza Sativa (Rice) Extract(100ppm), Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract, Butylene Glycol, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Aspergillus Ferment, Panax Ginseng Root Extract, Cyclodextrin, Beta-Glucan

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.