JUMISO All Day Vitamin Pure C 5.5 Glow Serum 30ml

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,341ден.

Серум за осветлување формулиран со витамин Ц богат со антиоксиданси, алфа арбутин и токоферол за изедначување на тонот на кожата и избледување на темните дамки. Серумот е збогатен со екстракт од црна аронија која помага за да се минимизира иритацијата и ја смирува кожата. Не содржи мириси, есенцијални масла и парабени.

На залиха

Опис

Состојки:

Aronia Melanocarpa Fruit Extract, Butylene Glycol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Glucoside, 1,2- Hexanediol, Tromethamine, Alpha-Arbutin, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Xanthan Gum, Tocopherol, Ferulic Acid

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.