NUMBUZIN No.3 Skin Softening Serum 50ml

Original price was: 1,990ден.Current price is: 1,720ден.

Постигнете блескава и помлада кожа со овој серум за обновување кој може да се пофали со galactomyces bifida за хидратација на кожата, зајакнување на еластичноста на кожата и намалување на појавата на брчки. Неговата лесна формула длабински ја храни и хидрира кожата за да овозможи изедначен тен.

Придобивки:

  • Збогатен со ефектот на синергија на ферментација на Galactomyces-Bifida за хидратација и подобрување на еластичноста на кожата.
  • Помага да ја осветли безживотната кожа и ја враќа еластичноста на кожата.
  • Помага во намалување на појавата на фини линии и брчки.
  • Секој број на серум го претставува одговорот за решавање на вашиот проблем со кожата.

Пакување: 50ml
Начин на употреба
По чистењето, нанесете умерена количина од производот на целото лице и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки

Bifida Ferment Lysate(42%), Galactomyces Ferment Filtrate(21%), Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Purified Water, Niacinamide, PEG-90, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Squalane, Alteromonas Ferment Extract, Silk Extract, Goat Milk Extract, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Adenosine, Glycereth-26, Xanthan Gum, Polyglyceryl-3 Distearate, Glyceryl Stearate SE, Glyceryl Stearate Citrate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Carbomer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Tropolone, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.