NUMBUZIN No.3 Super Glowing Essence Toner 200ml

Original price was: 1,790ден.Current price is: 1,547ден.

Формулиран со 50 видови на ферментирани состојки за осветлување и зацврстување на безживотната и уморна кожа. Овој моќен тонер ја подготвува и хидрира кожата, со сите хранливи состојки кои се вклучени како во него. Ревитализирачката формула дополнително ја намалува појавата на фини линии и брчки. Доаѓа како дел од бројната серија тонери што обезбедуваат фокусирана нега за одредени проблеми на кожата, како што се грубост и сувост.

Придобивки:

  • Формулиран со 50 видови на ферментирани состојки за да се постигне блескав тен и свеж изглед.
  • Помага да ја осветли безживотната кожа и ја враќа еластичноста на кожата.
  • Помага во намалување на појавата на фини линии и брчки.
  • Секој број на тонер го претставува одговорот за решавање на проблемот со кожата.

Пакување: 200ml
Начин на употреба
По чистењето, земете умерено количество тонер на памучна подлога и нежно нанесете по текстурата на кожата.

Опис

Состојки

Purified Water, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Butylene Glycol, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Spiraea Ulmaria Extract, Lactococcus/Bean Seed Extract Ferment Filtrate, Lactobacillus/Rice Ferment, Chlorella Ferment, Lactobacillus/Algae Extract Ferment, Saccharomyces/Grape Ferment Extract, Lactobacillus/Pumpkin Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Extract Ferment Filtrate, Saccharomyces/Rice Ferment Filtrate, Saccharomyces/Barley Seed Ferment Filtrate, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces/Laminaria Saccharina Ferment, Saccharomyces/Potato Extract Ferment Filtrate, Lactobacillus/Eriodictyon Californicum Ferment Extract, Lactobacillus/Water Hyacinth Ferment, Lactobacillus/Rye Flour Ferment, Lactobacillus/Hibiscus Sabdariffa Flower Ferment Filtrate, Lactobacillus/Milk Ferment Filtrate, Lactobacillus/Panax Ginseng Root Ferment Filtrate, Lactobacillus/Acerola Cherry Ferment, Lactobacillus Ferment, Lactobacillus Ferment Lysate Filtrate, Lactococcus/Milk Ferment Lysate, Lactococcus Ferment, Lactococcus Ferment Extract, Lactococcus Ferment Lysate, Streptococcus Thermophilus Ferment, Aureobasidium Pullulans Ferment Filtrate, Bifida Ferment Filtrate, Bifida Ferment Filtrate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Lactobacillus/Wasabia Japonica Root Ferment Extract, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Bacillus/Glutamic Acid Ferment Filtrate, Bacillus/Rice Bran Extract/Soybean Extract Ferment Filtrate, Monascus/Rice Ferment, Saccharomyces/Rice Bran Ferment Filtrate Extract, Saccharomyces/Rice Bran Ferment, Lactobacillus/Pear Juice Ferment Filtrate, Pichia Ferment Lysate Filtrate, Alteromonas Ferment Extract, Saccharomyces/Coix Lacryma-Jobi Ma-yuen Seed Ferment Filtrate, Saccharomyces/Soy Protein Ferment, Sphingomonas Ferment Extract, Saccharomyces/Malachite Ferment, Saccharomyces Ferment, Saccharomyces Ferment Filtrate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Aspergillus Ferment, Aspergillus/Glucose/Soybean/Starch Ferment Filtrate, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Sodium Hyaluronate, Polyglyceryl-10 Laurate, Cetearyl Alcohol, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Polyquaternium-51, Hydroxyethylcellulose, Adenosine, Geraniol, Citronellol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.