PYUNKANG YUL Calming Low pH Foaming Cleanser 150ml

Original price was: 665ден.Current price is: 565ден.

Опис

Оваа пена за чистење содржи пет видови екстракт од цика за смирување на кожата, АХА за нежна ексфолијација, како и мешавина од состојки од растително потекло кои го контролираат производството на  себум. Има ниско кисела pH, ја чисти, хидрира и смирува кожата. Погодна е за преосетлива кожа.

Придобивки:

Нежно средство за чистење кое формира богата богата пена, соодветно за чувствителна кожа, отстранува различни видови на нечистотии на кожата.

Содржи екстракт од кора од врба за нежно растворање на вишокот на себум и нечистотии и АХА добиен од овошје за ексфолијација на кожата без иритација.

Инфузија со пет типа екстракт од центела азијатика и пет видови на хијалуронска киселина за да се обезбеди смирувачка нега и длабока хидратација на кожата.

Формулиран само со EWG одобрени состојки.

Начин на употреба:

Нанесете умерена количина на дланка на влажна кожа, масирајте по целата површина на лицето. Исплакнете темелно со млака вода.

На залиха

Опис

Состојки:

Purified Water, Dipropylene Glycol, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Disodium Cocoyl Glutamate, Coco-Glucoside, Polyglyceryl-10 Myristate, Camellia Japonica Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexyl Palmitate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Butylene Glycol, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Morinda Citrifolia Seed Oil, Salix Alba Bark Extract, Polyquaternium-67, Propanediol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.