ROUND LAB Soybean Nourishing Cleanser 150ml

Original price was: 1,059ден.Current price is: 915ден.

Round Lab Soybean Nourishing Cleanser е пена за чистење со кремаста текстура и pH 5.5, погодна за оние со проблематична кожа склона кон црнки, овозможува длабоко и темелно чистење, ја отстранува нечистотијата, мртвите клетки и црнките од порите без да ја остави кожата сува и затегната.

Клучни состојки во овој чистач се екстрактот од црна соја кој е богат со Витамин Б и Витамин Ц кои имаат антиоксидантни својства и го спречуваат предвременото стареење, ги врзуваат слободните радикали и церамидите кои ја хидрираат кожата и ја зајакнуваат бариерата.

Начин на употреба: Ставете мала количина во вашата дланка и додадете вода. Нанесете на влажна кожа и нежно масирајте ги лицето и вратот со кружни движења. Исплакнете го лицето темелно со млака вода.

Пакување: 150ml

 

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, Potassium Cocoyl Glycinate, Cetearyl Alcohol, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Acrylates Copolymer, Sodium Cocoyl Glutamate, Hydrogenated Coconut Acid, Phaseolus Angularis Seed Powder, Glycine Max (Soybean) Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Powder, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL FLOUR, Coix Lacryma-Jobi Ma-yuen Seed Powder, Phaseolus Radiatus Seed Powder, Squalane, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ceramide NP, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Sodium Isethionate, Potassium Benzoate, Butylene Glycol, Polyquaternium-67, Hexadecene, 1,2- Hexanediol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Tetradecene, Sorbitol, Citric Acid

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.