SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Brightening Toner 210ml

1,247ден

Опис
Формулиран со 74% вода од листови од цика од Мадагаскар за хидратација, како и AHA и LHA за да обезбеди нежна ексфолијација, овој тонер без мирис е дизајниран да ја ублажи кожата од иритации и да додаде сјај. Се користи како дел од рутината за маска или пренаменете го како разладувачки спреј доколку го ставите во шише со распрскувач.
Придобивки
• Повеќенаменски тонер кој ја смирува, хидрира и подмладува кожата.
• Формула исполнета со AHA и LHA кои помагааат нежно да се отстранат мртвите клетки и нечистотии од кожата.
• Екстрактот од листот Centella asiatica од Мадагаскар ја ублажува кожата од непријатност и ги смирува иритациите.
Пакување: 210ml
Начин на употреба
По чистењето, земете умерено количество тонер на памучна подлога и нежно нанесете го на лицето.

Опис

Состојки
Centella Asiatica Leaf Water(74%), Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Purified Water, Betaine, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Xylitol, Polyglyceryl-10 Oleate, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-6 Dioleate, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-4 Laurate, Ethyl Hexyl Glycerin, Rosa Damascena Flower Water, Adenosine, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Iris Florentina Root Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Sodium Phytate, Methylpropanediol, Xanthan Gum, Citric Acid, Artemisia Princeps Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglutamic Acid, Hydrogenated Lecithin, Ceramide-NP, Capryloyl Salicylic Acid

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.