SKIN1004 Madagascar Centella Light Cleansing Oil 200ml

1,391ден

Опис
Лесен, мултифункционален чистач кој темелно ја отстранува шминката и нечистотиите од кожата додека нуди дополнителна храна. MCT маслото добиено од кокос во комбинација со екстракт од цика, како и шест видови ботанички масла даваат освежувачки, смирувачки ефект на кожата и намалување на порите.
Придобивки:
• Неиритирачко средство за чистење кое ги отстранува сите траги од шминка.
• Збогатено со MCT масло добиено од кокос како и екстракт од сентела азијатика.
• Содржи шест видови на ботанички масла за спречување на иритација на кожата.
• Ги отстранува остатоците од шминка и ги прочистува порите со својата лесна текстура која дава освежувачки ефект на кожата.
• Овозможува мицеларно чистење за да ги апсорбира нечистотиите од кожата притоа ја хидрира.
Пакување: 200ml
Начин на употреба
Земете умерена количина на суви раце.
Масирајте на суво лице за да се раствори површинското масло и нечистотија.
Навлажнете ги рацете и продолжете со масажата за да создадете лесна, млечна емулзија.
Исплакнете со млака вода.

Опис

Состојки
Ethylhexyl Stearate, Cetyl Ethylhexanoate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Centella Asiatica Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Olea Europaea (Olive) Fuit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Rosa Damascena Flower Oil

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.