TORRIDEN Dive-In Low Molecular Hyaluronic Acid Skin Booster 200ml

Original price was: 1,350ден.Current price is: 1,080ден.

Бустер со ниска молекуларна хијалуронска киселина кој обезбедува хидрирана и сјајна кожа. Бустерот содржи комплекс од пет координирани хијалуронски киселини кои дејствуваат во различни слоеви на кожата и обезбедуваат таргетирање на хидратацијата. Кожата изгледа видливо полна, а брчките посебно измазнети. Покрај тоа, церамидите, алантоинот и пантенолот ја поддржуваат природната заштитна бариера и се спротивставуваат на губењето на влажноста.

Придобивки:

  • Хипоалерген бустер кој ефикасно ја ублажува внатрешната сувост на кожата во првата фаза од рутината за нега на кожа.
  • 5D-комплекс на хијалуронска киселина која веднаш ја зајакнува кожата со доволна хидтатација, ја подобрува состојбата на кожата правејќи ја свежа и нежна.
  • Церамид НП помага да се спречи губењето на влажноста, ја смирува чувствителната кожа и го враќа оптималниот баланс на масло-вода овозможувајќи здрава состојба на кожата.
  • Лесната текстура дава длабок хидратантен ефект без лепливост.

Начин на употреба:
По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте за понатамошна апсорпција.

Пакување: 200ml

Опис

Состојки

Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Malachite Extract, Ceramide NP, Phytosphingosine, Allantoin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (100ppm), Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Trehalose, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycereth-26 , Pentylene Glycol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Tromethamine, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.