Слуз од полжав – магичната состојка на корејските козметички производи за нега на лице

Зошто слузот од полжав (муцин)  е толку добар за вашата кожа? Хијалуронска киселина, прополис и мед, цика, AHA и BHA, алое вера, зелен чај, масло од чајно дрво, екстракт од корен од сладунец и СЛУЗ од ПОЛЖАВ – ова се само некои од посебните состојки кои навистина ги дефинираат корејските производи за нега на кожа. […]

Ноќни маски

Најдобрата рутина за убавина е рутина без напор – и што може да биде поедноставно од нанесување на неверојатна корејска маска за спиење пред легнување и оставање на вашата кожа да впие луксузни, ефективни состојки додека одмарате? Маските за спиење се еден од оние производи кои често се сретнуваат кај брендовите од Азија, но поретко […]

Пубертетски акни

Пубертетот е период на големи промени во организмот, но пред се хормоните и нивните варијации се главната причина за појава на акни во пубертетот. Во тој процес, најважна улога играат хормоните наречени; андрогени. Андрогените хормони се машки полови хормони и нивните концентрации се зголемуваат, за време на пубертетот, и кај девојчиња и кај момчиња. Кај […]

Како да го пронајдете најдобриот производ за хидратација и навлажнување на вашиот тип кожа?

Дали го користите вистинскиот крем за лице за вашата кожа? Еве како да изберете  крем кој најдобро одговара за вашиот тип и проблеми на кожата. Дали сте презаситени кога купувате, да пронајдете совршен хидратантен крем за вашата кожа? Постојат многу опции за избор, од гелови до кремови, лосиони, сите по различни цени – имиња, од […]

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.