AXIS-Y Sunday Morning Refreshing Cleansing Foam 120ml

899ден

Дајте ѝ освежувачки бустер на вашата кожа отстранувајќи ги нечистотиите од лицето со ова средство за чистење збогатено со шест природни смирувачки состојки (како зелен чај, корен од сладунец, центела азијатика и екстракти од невен). Формулата е збогатена со 2.000 ppm сок од бреза и Aquaxyl за зајакнување на бариерата на кожата и балансирање на нивото на себум. Веганска формула без суровост, направена без вештачки бои, мириси и парабени.

Придобивки:

  • Вегански производ без суровост. Без вештачки бои, минерални масла и мириси; Без парабени.
  • Ова средство за чистење за балансирање на кожата е погодно за сите типови кожа и е дизајнирано за рутини.
  • Содржи екстракт од календула за смирувачки ефект притоа ја надополнува хидратацијата.

Пакување: 120ml
Начин на употреба
1. Земете умерено количество на влажни раце и тријте за да се направи пена.
2. Нежно масирајте ја пената на кожата и исплакнете темелно со млака вода.

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Potassium Cocoyl Glycinate, Coco-Betaine, Butylene Glycol, Potassium Cocoate, Sodium Chloride, Potassium Benzoate, Polyquaternium-67, Xylitylglucoside, Citric Acid, Anhydroxylitol, Propanediol, Xylitol, Betula Platyphylla Japonica Juice, Glucose, Camellia Sinensis Leaf Extract, Disodium EDTA, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Agrimonia Eupatoria Extract, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Dipropylene Glycol, Allantoin, Perilla Frutescens Leaf Extract, Saponaria Officinalis Extract, Sodium Acetate, Pentylene Glycol, Calendula Officinalis Flower Extract, Kigelia Africana Fruit Extract, Caprylyl Glycol, Natto Gum, Sodium Hyaluronate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Ethylhexylglycerin, Hydroxycinnamic Acid, Rutin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.