MIXSOON Bean Cleansing Oil 195ml

1,290ден

Придобивки:

  • Масло за чистење кое ја хидрира кожата, ефикасно ја отстранува шминката и нечистотиите од кожата.
  • Лесна текстура на течно масло која не остава остатоци на кожата, правејќи ја кожата освежена и хидрирана по употреба.
  • Збогатено со ферментирани состојки од познатата есенција од зрнести плодови, како што се лактобацилус/екстракт од фермент од соја и филтрат за ферментација на семе од јачмен/сакаромицес/јачмен за да и обезбеди на кожата богати хранливи материи со витамини и протеини.
  • Нуди длабинско чистење кое беспрекорно ја отстранува дури и водоотпорната шминка.
  • Направен тест за иритација на кожата.

Пакување: 190ml
Начин на употреба:

  1. Ставете 2-3 пумпи од производот и нежно масирајте на суво лице.
  2. Емулгирајте го производот со додавање мала количина на вода и нежно масирајте.
  3. Исплакнете со млака вода.

На залиха

Опис

Состојки:

Ethylhexyl Palmitate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Triethylhexanoin, Glycine Soja (Soybean) Oil (50,000ppm), Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Fragrance, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Water, Propanediol, Glycerin, Lactobacillus/Pear Juice Ferment Filtrate, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract (2.5ppm), Saccharomyces/Barley Seed Ferment Filtrate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.