PYUNKANG YUL Deep Cleansing Oil 290ml

Original price was: 1,220ден.Current price is: 1,037ден.

Опис

Лесно масло за чистење без мирис, кое ги отстранува сите траги од шминка. Содржи масла од растително потекло, centella asiatica и екстракт од лист од чајно дрво за смирување на иритираната кожа. Дополнително збогатено со хијалуронска киселина, пантенол и алантоин за спречување на затегнатост.

Придобивки:

Маслото за чистење формулирано со состојки EWG одобрени од растително потекло, ја отстранува шминката, маснотиите и нечистотиите во порите.

Содржи природни масла како што се маслото од јојоба и масло од сончогледово семе кои обезбедуваат освежувачко, длабинско чистење за чиста и здрава кожа.

Ја смирува иритираната кожа со екстракт од centella asiatica и екстракт од лист од чајно дрво.

Обезбедува хидратација со хијалуронска киселина, пантенол и алантоин.

Клинички тестирано за иритација на кожата.

Начин на употреба:

Нанесете умерено количество масло за чистење и масирајте го на суво лице.

Нанесете малку вода и масирајте додека не се претвори во млечна текстура и потоа исплакнете со млака вода.

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Myristate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Water, Diisostearyl Malate, Tocopherol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Allantoin, Panthenol, Coptis Japonica Root Extract, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Saponaria Officinalis Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.