PYUNKANG YUL Highly Moisturizing Essence Mask (1 парче)

Original price was: 110ден.Current price is: 93ден.

Опис

Максимизирајте ги нивоата на влажност на кожата со оваа нежна маска, формулирана со есенција направена од билни екстракти, пет видови хијалуронска киселина и церамид за задржување на влажноста на кожата за долготрајни ефекти.

Предности:

Маска спакувана со високо-хидратантна есенција за да ја надополни дехидрираната кожа.

Формулирана со екстракти од билки, 5 видови на хијалуронска киселина и други навлажнувачки агенси за видливо подобрување и хидратација на кожата за здрав изглед.

Дополнително збогатен со церамид NP и пантенол за задржување на влажноста правејќи ја кожата еластична и мека.

Начин на употреба:

  1. После чистење и тонирање на лицето, нанесете ја маската.
  2. Оставете да делува 10-20 минути.
  3. Нежно тапкајте за да се впие преостанатата есенција во кожата.

Пакување: 1 парче

На залиха

Опис

Состојки

Waterm Glycereth-26, Glycerin, Dipropylene Glycol, Panthenol, Betaine, Astragalus Membranaceus Root Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Squalane, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethyl Urea, Methyl Gluceth-20, Carborner, Xanthan Gum, Arginine, Propanediol, Butylene Glycol, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.